שְׁאֵלָה:
האם זה חוקי לזרוק לעצמך סמטה-אפ במשחק אמיתי?
Michael Myers
2012-02-18 01:30:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בסרטון זה שחקן כדורסל בקולג 'גונב את הכדור, דוהר במורד המגרש ונמנע מהמגן על ידי השלכת מסירה לעצמו מעל הלוח.

http://www.youtube .com / watch? feature = player_embedded&v = jtfNegUxAcY

בכל משחקי הכדורסל (הלא מאורגנים) ששיחקתי בהם, ירייה נאלצה לפגוע בחישוק לפני שהיורה הורשה לריבאונד. וזה נראה לי כמו זריקה.

ברור שהפקידים התירו זאת, אבל לא הצלחתי למצוא אזכור מפורש ב ספר הכללים של NCAA. האם זה נפסק כזריקה, ואם כן, מדוע זה חוקי? הייתי מעוניין בתשובה לכל רמה של כדורסל, אם כי NCAA היא הרלוונטית ביותר.

אני יודע שזה נשמע ציני, אבל הרבה כללים נרגעים אם הם עושים יותר צופים. מפרסמים אוהבים הצגות שמעמידות אנשים על הרגליים.
אני מניח שהסרטון הפך לפרטי. כתוב: "הסרטון הזה אינו זמין".
@Michael Myers האם אתה יכול להוסיף סרטון נוסף מכיוון שהסרטון המקושר אינו זמין.
קישור שבור לסרטון: /
מצאתי ספר אלקטרוני הכולל שאלה זו. https://books.google.com/books?id=lENPDwAAQBAJ
@user257138: כל עוד הספר האלקטרוני כולל קישורים למקור המקורי של Sports.SE ולכותבים, זה חוקי תחת רישיון CC BY-SA.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+49
Marcus Swope
2012-02-18 02:00:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור ה- NCAA, הוא נקלע כדלקמן (מעמ '10 ל מדריך הכדורסל הסטטיסטים הרשמי של הכדורסל 2011):

A.R.15. אדמס זורק מסירה לעצמו מעל הלוח האחורי, ואז יורה ועושה את הסל. פסיקה: אשראי אדאמס עם FGA ו- FGM, אך ללא סיוע או ריבאונד.

עבור ה- NBA, על פי Q&A זה (משנת 2009) עם ברני פרייר ( סגן נשיא לתפעול שופטים ומנהל רשמים ב- NBA), מותר גם:

האם אתה רשאי לזרוק את הכדור מהקרש, לתפוס ריבאונד משלך ולהטביע אותו בלי לנחות? - תשובת בלייז ברני: כן. על פי הכלל הנוסע, שחקן שמנסה לירות או להעביר לא יכול להיות הראשון לגעת בכדור אלא אם כן הוא נוגע בלוח האחורי, בשפה או בשחקן אחר. לכן, שחקן יכול להעביר לעצמו את הכדור מחוץ ללוח האחורי או לשפה.

למעשה, לפני כשבוע קובי בראיינט היה צוות כפול בסמוך לקו 3 הנקודות, אף אחד לא היה. לעבור אליו וכבר הרים את הכדרור שלו. הוא עמד ליפול למטה, מה שהיה נוסע, במקום זאת הוא השליך את הכדור בכוננות מעל הלוח האחורי, תפס אותו וכדרר חזרה לראש המפתח. זה לא היה סמטה אלא היה דומה. מייקל ג'ורדן התפרסם כשעשה את אותו הדבר מדי פעם.

#2
+10
Greg
2012-02-18 01:50:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה חוקי לזרוק את הכדור מלוח הגבון כמסירה לעצמך. הפעם היחידה שזה לא חוקי היא כשמנסים זריקת עונשין. בעת ניסיון זריקת עונשין הכדור חייב לפגוע גם בחישוק.

לעיון, ראה סעיף III - כדרור כלל ה- NBA 10.

#3
+5
precose
2012-02-18 02:13:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה בהחלט חוקי ב- NBA. אני לא בטוח לגבי ה- NCAA.

מקור: סרטון YouTube של קובי בראיינט

בשביל מה זה שווה, סרטון של זה קורה ולא נקרא לא מוכיח שמותר במסגרת הכללים; זה פשוט מראה שבמקרה האנקדוטלי הזה זה לא נקרא.
#4
+2
raffaem
2018-04-07 13:19:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במשחקי FIBA, זריקת הכדור במכוון על גבי לוח האחורי מבלי לנסות זריקה שווה ערך לשחקן המקפיץ את הכדור על הרצפה.

אז מותר רק אם עדיין לא כדררת, ובמקרה זה אינך יכול לכדרר יותר לאחר שתתפוס את הכדור שוב, אך אתה יכול רק לעבור או לירות. בכל הנסיבות האחרות (למשל אם כבר כדררתם, או אם התחלתם לכדרר לאחר שתפסו את הכדור) היא הפרה של כדרור כפול.

ראה אמנות. 24 מתוך "כללי הכדורסל הרשמיים 2017 של FIBA ​​- פרשנויות רשמיות - תקפים החל מה -1 בפברואר 2018".

Art. 24 כדרור

הצהרה 24-1 . אם שחקן זורק את הכדור בכוונה על גבי לוח אחורי (לא מנסה זריקה לגיטימית לשער שדה) זה נחשב כאילו השחקן הקפיץ את הכדור על הרצפה. אם השחקן ואז יגע בכדור שוב לפני שהוא נגע (או נגע בו) בשחקן אחר, זה נחשב ככדרור.

24-2 דוגמה: A1 לא ובכל זאת כדרור כאשר A1 זורק את הכדור על גבי הלוח האחורי ותופס אותו שוב לפני ששחקן אחר נגע בכדור.

פרשנות : לאחר תפיסת הכדור A1 עשוי לירות או להעביר אך לא יכול להתחיל כדרור חדש.

24-3 דוגמה: לאחר סיום כדרור בתנועה רציפה או בעמידה במקום, A1 זורק את הכדור על גבי לוח האחורי ותופס או נוגע בו שוב לפני שהוא נגע באחר. שחקן.

פרשנות : A1 ביצעה הפרת כדרור כפולה.

למעשה זה השתנה בתקנון 2018 וכעת הוא חוקי גם ב- FIBA
#5
-3
Kvas
2013-01-11 20:47:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעוד שאתה יכול לתפוס כדור אוויר משלך, זה חייב להיות יריית ניסיון ולא ניסיון למסור לעצמך. באופן כללי ברור מה השחקן ניסה לעשות. כשלא ברור, זה תלוי בשיקול הדעת של השופט מה כוונתו של השחקן. אני פקיד מוסמך בתיכון ובמכללה.

ברוך הבא ל- Sports SE! בתור פקיד מוסמך, האם יש קבוצה סטנדרטית של כללים שאתה מקיים, או שהיא תלויה בליגה (ים) שבהם אתה מכהן?
אנא ספק קישורים רלוונטיים לתמיכה בתשובתך.
אני לא מבין למה זה הוזכר ... זה התשובה הנכונה על פי NFHS.
@JeffWidman הוא הוזכר בגלל [חוסר ראיות] (https://sports.meta.stackexchange.com/a/899).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...